Dešimt mitų apie tinklinį marketingą

Dešimt mitų apie tinklinį marketingą

Kartais iš klientų sulaukiame labai įdomių klausimų, grįstų jų pačių nuostatomis ar praeities dvelksmą įgavusiu įsitikinimu. Tuomet sau bandome atsakyti, kodėl sulaukiane tokio klausimo?


Tikiu, kad prieš dešimtmetį tinkliniame marketinge dirbę žmonės kitaip suprato nuosavo verslo principus, bet dabar reikia prisitaikyti prie besikeičiančių sąlygų ir technologijų plėtros. Mūsų siekis edukuoti pirkėjus, parodant, kokias galimybes suteikia technologijos.

Kartais iš klientų sulaukiame labai įdomių klausimų, grįstų jų pačių nuostatomis ar praeities dvelksmą įgavusiu įsitikinimu. Tuomet sau bandome atsakyti, kodėl sulaukiane tokio klausimo?

Tikiu, kad prieš dešimtmetį tinkliniame marketinge dirbę žmonės kitaip suprato nuosavo verslo principus, bet dabar reikia prisitaikyti prie besikeičiančių sąlygų ir technologijų plėtros. Mes siekiame edukuoti pirkėjus, parodant, kokias galimybes atveria technologijos.

Taigi, paneigsime 10 mitų, kurie vyrauja tinkliniame marketinge:

Mitas nr. 1. Galima užsisakyti tik didelį prekių kiekį. Jūs esate pirkėjas ir tik jūs sprendžiate, ką, kiek ir ko pirksite. Norite įsigyti vieną produktą už du eurus – prašome. Tik iš anksto informuojame, kad dar reikės sumokėti siuntimo mokestį. Jei pirksite už didesnę tam tikrą sumą – tuomet nereikės mokėti siuntimo mokesčio.

Mitas nr. 2. Užsisakius reikia ilgai laukti iki bus surinktas didesnis užsakymas...

Tai nuosavas verslas – elektroninė prekyba. Vienas iš pažadų, kurį duodame klientams – greitas pristatymas.

Jeigu produktus užsakėte iš ryto ir matome, kad padarytas pavedimas, t. y. „įkrito pinigai“ –prekes išsiunčiame tą pačią dieną. Kartais pasitaiko, kad produktai pasibaigia, tuomet tenka palaukti porą dienų, bet apie tai stengiamės kuo greičiau informuoti klientus.

Jeigu patys atvykstate atsiimti – galite atsiimti ir tą pačią dieną, žinoma, naudinga iš anksto suderinti produktų atsiėmimo laiką.

Pasitaiko, kad paskambina klientai ir sako, kad stovi prie durų, nori tokio ir tokio produkto. Tenka tuomet pulti ieškoti produkto, išrašyti sąskaitą ir parduoti piekėjui.

Mitas nr. 3. Produktai labai brangūs. Jeigu taip manote, pamėginkite naudoti, pvz. „Glister“ pastą ir įprastą pastą. Žinoma, naudokite vienodą kiekį, skaičiuokite dienas, kiek naudojote vieną pastą ir kiek kitą. Kokie rezultatai? Jeigu 150 ml. pastą naudojate pusę metų, tai per mėnesį išleidžiate 1 eurą. Ar tai daug?

Mitas nr. 4. Neįmanoma normaliai uždirbti – tik reklamos aukos užsiima šiuo verslu. Ar užduodate sau klausimą, ką reiškia „normaliai uždirbti“? Jeigu tai papildomas jūsų darbas, kiek norėtumėte per mėnesį uždirbti? 30 eurų? 100 eurų? 1000 eurų? Vieniems 100 eurų bus puikus priedas prie atlyginimo, kitiems 500 eurų gali pasirodyti kaip kukli suma. Taigi, pirmiausia turite nuspręsti: pirma, kokie jūsų siekiai pardedant nuosavą verslą; antra, kiek laiko galėsite skirti šiam verslui.

Mitas nr. 5. Visi aplinkui bandė – nieko neišėjo.

Vienas iš sėkmės kriterijų – darbas. Gan dažnai kurdami nuosavą verslą žmonės pamirštą šį esminį elementą. Tikrai nebus taip, kad užregistravote individualią veiklą ir pinigėliai jau byra. Teks dirbti pardavimų, marketingo, apskaitos, pirkimų ir kitose srityse.

Turint el. parduotuvę – tenka dirbti kiekvieną dieną ir netgi savaitgaliais. Kartais po darbo grįžusi namo tenka pasvarstyti, ar geriau prie prieš televizorių tysoti ir bulvių traškučius graužti, ar išrašinėti sąskaitas, pakuoti produktus, vežti į siuntų terminalą. Po darbo atidirbus dar 2-4 val. galima pailsėti. Ar pasiryžtumėte tokiam verslui?

Mitas nr. 6. Šitų produktų niekas nežino ir neperka.

Įmonės, kurios ne vienerius metus dirba rinkoje yra pranašesnės, nes jų produktų žinomumas jau yra suformuotas, daugelis pirkėjų yra išbandę tam tikrus produktus ir jais patenkinti. Taigi, nebereikia investuoti į produkto žinomumo formavimą.

Kitas aspektas, kodėl pirkėjas turi pirkti iš el. parduotuvės, jeigu gali nueiti į turgų ir įsigyti produktus? Pirkėjas renkasi. Kai sąskaitos išrašomas – pirkėjui suteikiama produkto grąžinimo garantija.

Mitas nr. 7. Neįmanoma bendrauti su tinkliniame marketinge dirbančiais žmonėmis, nes jie nuolat siūlo pirkti.

Tai nuosavas verslas, taigi, pirmiausiai reikia gerbti klientą ir save. Ar jums patiktų, jeigu kas nors įkyriai siūlytų ką nors pirkti? Man ne, bėgčiau nuo tokio atkaklaus pardavėjo.

Žinoma, informuojame pažįstamus ir draugus, kuo užsiimame, kokius produktus parduodamame, bet nėra tikslinga tikėtis, kad visi klientai jau tą pačią minutę puls ir užsisakys produktus. Gan dažnai patys draugai, kolegos kreipiasi arba užsisako el. parduotuvėje, paskambina. Kartais atvažiavę į svečius užklausia: parodyk ką turi įdomaus ir nusiperka.

Mitas nr. 8. Šitas verslas nelegalus.

Kai gaunamos visos reikiamos pažymos, norint užsiimti ūkine veiklą, sumokami visi reikalingi mokesčiai, tai ar toks verslas yra nelegalus? Beje, pirkėjams išrašomos sąskaitos nepriklausomai nuo to, už kokią sumą jie perka.

Mitas nr. 9. Su sutartimi nusipirksiu pigiau tiesiogiai iš centrinės būstinės.

Jeigu manote, kad galite produktus įsigyti pigiau – visuomet pasidalysime viza. Kai klientai palygina kainas el. parduotuvėje ir centriniame puslapyje, supranta, kad kainos labai palankios.

Mitas nr. 10. Nėra tikslo pirkti elektroninėje parduotuvėje, jeigu galiu nusipirkti turguje.

Pasvarstykime, kas patogiau lipti iš lovos, rengtis, važiuoti iki turgaus, kad nusipirktuėt produktą, ar apsipirkti internetu paspaudė vos kelis mygtukus? Perkant didesnį kiekį – produktų pristatymą galima užsisakyti į namus nemokamai.

Kartais sutikti žmonės teigia, kad verslas ne jiems. Nebandysite – nežinosite. Pirmiausiai itin svarbu suprasti, ko norite iš gyvenimo. Antra, itin svarbus palaikymas rėmėjo (žmogaus, į kurio komandą įsitraukiate). Jeigu rėmėjo pasirinkimas tinkamas, tuomet gausite reikiamos informacijos, konsultacijų kai tik prireiks ir bus daug lengvesnis kelias link suplanuotų rezultatų. Trečia – tai nuosavas verslas ir nuo jūsų įdėto darbo priklausys rezultatai.

Susidomėjote nuosavo verslo kūrimo galimybėmis? Susisiekite

Arba paskambykite ir informuokite, kad kontaktus radote el. puslapyje ABCverslas.lt +370 695 31661